27 січня – Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту
27 січня – Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту
Історію неможливо повернути назад. Але необхідно розповісти про неї всю правду. Історія нашої Батьківщини, на жаль, має й сумні сторінки. Україна – це країна пісні й краси, але в роки Голокосту – це країна смерті. Смерті безвинних…
Голокост – трагедія, злочин проти людства, який тривалий час був закритим. Трагедія українських євреїв була не просто частиною Катастрофи у роки світової війни. Вона стала тією сходинкою, переступивши яку нацисти вирішили остаточно знищити всіх євреїв Європи. В Україні єврейський геноцид носив особливо жорстоку форму. Загальна кількість загиблих українських євреїв можна оцінити приблизно в 2 млн. чол. У цілому Україна втратила близько 70% довоєнного єврейського населення. Символом Голокосту в Україні став розстріл близько ста тисяч людей, більшість із яких були євреями, у Бабиному Яру (м. Київ). Саме він став відправною точкою в історії Голокосту.
Через кілька місяців після приходу на українську землю нацисти знищили велику частину євреїв, які жили в Києві: за 48 годин в Бабиному Яру були по-звірячому вбиті 33 тисячі дітей, жінок і чоловіків. Але і до самого закінчення німецької окупації в 1943 році в цьому місці життя були позбавлені десятки тисяч військовополонених і мирних жителів - українців, росіян, білорусів та багато інших. Бабин Яр – один з найбільших у Києві ярів… Саме ця місцевість вважається першим місцем тотального знищення єврейського населення.
«Пам`ятати і не повторювати помилки минулих поколінь – це наш обов'язок", "Всі люди різні, але всі – рівні", "Всі люди однаково мають право на життя, незалежно від національності, кольору шкіри чи віросповідування","Доброта та милосердя, толерантне ставлення один до одного – це те, що робить людину людиною" - саме під такими гаслами пройшла година пам'яті "ГОЛОКОСТ. Біль втрачених поколінь... Цього не можна забувати!"
Ми віримо, що Україна переможе, і ці жахливі сторінки з її життя ніколи не повторяться.